Terapie a léčba

Anetčin režim je od narození dost náročný.

V prvním roce života to bylo hlavně o Vojtovce, kdy jsme začali cvičit již od narození v nemocnici. Po příchodu domů jsme měli obrovské štěstí, když jsme byli přijati do Československé rehabilitační společnosti Dr. Vojty a pod vedením báječné paní Mgr. Hany Čechové (s kterou cvičíme dodnes) jsme začali - 4x denně doma a 4x týdně dojíždět k ní do ordinace, kde jsme se cvičení také zaučovali. Od jednoho roku je Anetka držitelkou průkazu ZTP/P a cvičeního o 1x denně ubylo, což byla obrovská úleva. Dnes, kdy je Anetce téměř 3,5 roku, cvičíme 2-3x denně doma, 2-3x týdně u fyzioterapeuta, v pravidelných intervalech navštěvujeme logopeda, ergoterapii, SPC, mimo zimní měsíce hipoterapie.

Mimo terapií máme pravidelné lékařské kontroly, kdy jsme opět měli veliké štěstí na specialisty. Naší "dvorní neuroložkou" je paní Dr. Lenka Sereghyová, kam jezdíme na pravidelné kontroly EEG. Vzhledem k rozsáhlému poškození mozku se očekávalo "CVI" - centrální poškození zraku, takže jsme k naší velké radosti byli přijati k paní Dr. Anně Zobanové, která je kapacitou ve svém oboru. Postupně jsme snad už toto podezření vyřadili. Ve FN Motol si nás hlídají neustále - paní Dr. Martina Kašparová v Centru komplexní péče hlídá Anetčin ucelený vývoj. No a v neposlední řadě očkování - což pro nás představovalo velikou hrozbu, absolvujeme rovněž ve FN Motol v očkovacím centru u paní Dr. Škovránkové. První očkování mohla Anetka podstoupit až ve 14 měsících, takže jsme se do té doby vyhýbali všem známým s dětmi, jízda MHD nepřicházela v úvahu – tedy veškeré každodenní jízdy absolvované vozem, nemohli jsme jí dát náušničky – což jsem nesla těžce hlavně já :-). Dnes jsme povinné očkování s ročním zpožděním dohnali, nicméně do žádného "bonusového" očkování se rozhodně pouštět nebudeme.

V čase, kdy s Anetkou jezdíme po všech těchto terapiích a lékařích, zůstává Žofinka doma s chůvou, protože cestování s dětmi, kde jedno je nechodící a druhé teprve chodit začíná, je opravdu velmi náročné. Navíc Anetka se musí na terapiích soustředit a Žofinka s ní většinou nemá moc trpělivosti.. :-)  V 1,5 roce jsme absolvovali první pobyt v Janských Lázních, kde měla intenzivní péči ve všech našich terapiích, ve 2 a 4 letech 2-týdenní pobyt v Arpidě, což je specializované rehabilitační zařízení. V březnu a červenci 2015 jsme se zúčastnili neurorehabilitace na pražské klinice AXON, kterou pro výborné výsledky chceme opakovat v březnu 2016. Od léta jsme se opět zapojili do intenzivní hiporehabilitace u občanského sdružení Caballinus a v prosinci 2015 navštívíme prvně Lázně Teplice, kde se rovněž pracuje ve specielním oblečku.

podrobnější informace najdete po kliknutí na odkazy níže nebo vpravo v podmenu
 

Kontakt

Veronika Kupcová (Vlasáková) maminka Anetky

Kuttelwascherova 929/17
Praha 9 Černý Most
198 00


+420.603108723